top of page

קבוצות וסדנאות הורים בציריך שוויץ

הדילמות והאתגרים בפניהם אנחנו עומדים כהורים מתרחשים כל הזמן ולא מקבלים הפסקה או מנוחה...

ההורות שלנו מושפעת מגורמים רבים: התרבות בה אנו גדלים, הערכים שלנו כבני אדם, המודל המשפחתי שהיה לנו כילדים וחוויות הילדות שצברנו. גורם משמעותי נוסף הוא החיים בתרבות שונה מזו שגדלנו בה, רחוקים ממשפחה ומקבוצות התמיכה שהיו לנו. כך נולד הרעיון לסדרת מפגשים של קבוצות הורים ישראלים ודוברי עברית בציריך.

 

לאור הצלחת הקבוצה הראשונה שפעלה לפני הקיץ, המשובים החיוביים וההבנה עד כמה עונה הקבוצה על הצורך הקיים, החלטתי להמשיך גם השנה ולפתוח קבוצות חדשות. נפגש באופן קבוע ונדון בנחת בהורות ובאתגר החיים בחו"ל עם ילדים ומתבגרים. בקבוצה בה תוכלו לשתף בלבטים ובאתגרים ולקבל כלים, ללמוד ולהרחיב את הידע על הורות באופן כללי ועל ההורות שלנו עצמנו.

 

הקבוצות בהנחייתי - מיכאל שטיינר, פסיכותרפיסט CBT ועו"ס קליני MA, בעל ניסיון של עשרים שנה בטיפול בילדים ומתבגרים ועוסק בהדרכת הורים והדרכת אנשי מקצוע בתחום. למעוניינים להכיר אותי טוב יותר, כנסו לעמוד הבית באתר.

אני מזמין אתכם להצטרף אלי לסדנאות, קבוצות או ליווי פרטני:

1. קבוצת הורים תהליכית

קבוצת הורים לרכישת כלים והעשרת הידע והמיומנויות על הורות והורות במשפחה החיה בחו"ל ובשונות בין תרבותית.

קבוצה מסוג זה אינה קבוצה טיפולית אלא קבוצה הדרכתית, בה דנים ומעלים סוגיות שונות מחיי היומיום, מקום בו נעלה נושאים הרלוונטיים לגילאים ולשלב ההתפתחותי בו נמצאים הילדים, נתמקד, נתמוך ונעמיק בסוגיות ובקשיים המועלים על ידי חברי הקבוצה.

(תתקיים בשעות הערב פעם בשבוע | 8 עד 16 מפגשים תלוי במשתתפים ובתהליך שנוצר)

2. קבוצת אמהות לשעות הבוקר

במקביל לקבוצה המעורבת ה"קלסית", התבקשתי לנסות ולארגן מפגשים דומים, אך בשעות הבוקר. אופי הקבוצה דומה לזו המצוינת בסעיף 1,  יתווספו סוגיות הקשורות לנשיות ואמהות. תבחן האפשרות להצטרפות בייביסיטר אשר תשמור על הילדים/תינוקות בזמן הפעילות.

(תתקיים בשעות הבוקר פעם בשבוע | מס׳ המפגשים יקבע לפי הרכב הקבוצה)

3. קבוצת אבות

להיות אבא בזמנים אלו, זה אתגר לא קטן. אנחנו רוצים להיות אבות שהם שותפים, נוכחים וקרובים ומצד שני גם "גברים של פעם" המפרנסים, בני זוג מקסימים, מחזקים ומביאים בטחון... אני מציע מפגש שבועי ובו נדבר על הדברים הבאמת חשובים ולחזור הביתה להתמודדות עם אתגרי האבהות עם ביטחון, הבנה וכלים חדשים.

(תתקיים בשעות הערב פעם בשבוע | מס׳ המפגשים יקבע לפי הרכב הקבוצה)

4. סדנאות והרצאות - לקבוצות הורים, קהילות, בתי ספר בנושאים מגוונים.

(סדנת צמצום הפער הדיגיטלי והיכרות עם העולם הדיגיטלי החדש ללא פחד (מסנאפצ'ט ועד פוקימון-גו והלאה), סדנה להורים לילדים ביישנים ומופנמים, סדנת הכנה לרילוקיישן הבא/חזרה לארץ ועוד…).

5. ייעוץ אישי

הורות היא מתפתחת וגמישה וכך גם הצרכים שלנו כהורים. מספר קצר של פגישות יכול לחולל שינוי שמהדהד לאורך זמן.

ההרשמה כבר החלה, אנא מלאו פרטיכם בטופס זה ואחזור אליכם עם פרטים מדויקים. הפעילות תהיה בעלות סבירה ולפי כמות המשתתפים ומספר המפגשים.

 

אודה לכם מאוד אם תעבירו את הפרטים למשפחות והורים ישראלים ודוברי עברית הנמצאים בסביבתכם, בבית הספר/גני ילדים, במקום העבודה.

 

לפרטים נוספים ולכל שאלה, ניתן להתקשר 076-6055916 או כתבו אלי

לאתר הבית של קליניקה עברית כאן

 

להתראות בציריך! מיכאל

"נהניתי מאוד מהמפגשים שלנו. הרגשתי שיצרנו מעגל תמיכה פורה ונעים. הדיבור על נושאים שונים, יצר אצלי רצון לעשות דברים קצת אחרת, והרי הזמן הוא עכשיו, הילדים באמת גדלים כך כך מהר…"

מ', אמא לשלושה, משפחה ברילוקיישן

 

"הייתי מאוד מרוצה וזה בהחלט ענה על הצפיות שלי. אני חושבת שאתה מאוד מקצועי ונעים -

הדברים שאמרת לנו במהלך הפגישות מהדהדים לי בראש כל הזמן זה עוזר לי לראות את הילדים מנקודת מבט קצת יותר מבינה וקצת יותר מכילה. תרמת לי ולנו בהחלט ביום יום…"

מ' ור', הורים לשלושה, חיים בשוויץ

 

"ההשתפות בקבוצה הייתה עבורי מעגל של תמיכה ושיתוף בשאלות שאני מתלבטת בהן בחינוך הילדים ובתקשורת אתם, בין אם זה סוגיות הקשורות לחיים שלנו כמהגרים ובין אם זה סוגיות שבין הורים לילדים על גבולות וסמכות הורית.

המפגש היה עבורי מקום שבו יכולתי לפרוק ולשתף בקשיים וההתמודדויות שלי עם גידול הילדים ולקבל מענה וכלים. הדרך שבה מיכאל הנחה את הקבוצה הייתה מאוד מאפשרת, קשובה וקלילה. איפשרה במידה מסוימת הרגשה של שיח מבוגרים בסלון, שחולקים קשיים דומים ויכולים להיעזר וללמוד אחד מהתמודדות השני בתוספת המעשירה מהידע והניסיון של מיכאל.  

בקבוצה גם פגשתי אמהות והורים שעוסקים באותן סוגיות שאני עסוקה בהן, של החיים בחו"ל וההשלכות הנגזרות מכך וזה היה מאוד נעים לדבר עם נשים שמתמודדות עם מה שאני מתמודדת ומבינות אותי. תודה רבה מיכאל!"

נ', אמא לשניים, משפחה ברילוקיישן

bottom of page